Space Vehicle na spadochronie





Budowa "Space Vehicle"  

Link do modelu.   Space Vehicle by parachute


Model pochodzi z internetu i jest za darmo.

Pozwoliłem sobie na powrót do dzieciństwa, gdzie otkrywałem pasję tworzenia różnych samochodoów, samolotów, statków i budynków.
Ta pasja z dzieciństwa pozwoliła mi odprężać się od problemów ze szkoły, domu i całego tego świata, który mnie otaczał. Jest to dobry sposób na odpoczynek dla mózgu i organizmu. Więć zakupiłem kilka podstawowych narzędzi i wziąłem się za pracę. Na kartonie z bloku technicznego wydrukowałem model, jest grupszy od papieru xero i papieru z bloku rysunkowego.

Zaplanowałem, że prze 2 soboty z rzędu, rano o 5:00, jeszcze jak wszyscy domownicy śpią, spędzać czas w swoim biurze przez 30 min. zajmujac się tylko tym modelem. W tym momencie jestem tylko dla siebie, wręcz nastawiłem mentalnie na dobrą zabawę.


Zakupiłem na Allegro w GepardShop  skalpel z ostrzami i linijkę stalową 30 cm. Nie ukrywam, że skalpel i ostrza wychodzą owiele taniej niż asortyment OLFY. Mając na uwadze dobro wyglądu modelu i stołu, to tnę na macie CM-A3.



Ostrze 15C jest dobre, ponieważ dzięki zaokrągleniu, karton jest delikatnie nacinany. Widać, jak przecina papier, a nie szarpie. Zobaczymy na ile cięć wystarczy. Przy ostrzach małych trzeba pamiętać, aby delikatnie naciskać, ponieważ może się złamać. 




Przy okazji podziele się odczuciami dotyczącymi linijki stalowej.  Z Allegro z GepardShop (Podaję ten adres, ponieważ może ktoś będzie chętny kupić, a nie ma zamiaru przeszukiwać internetu z przez kilka godzin :)). Jest duża racja w tym, że bardzo dobrze nadaje się linijka do ciecia jakimi kolwiek ostrzami. Sztywność, waga i gładka krawędź linijki, daje możliwość dokładnych cięć. Nie ma efektu przesuwania linijki, jeśli dobrze się dociska. I co mi się podoba, nie robią się dziury w linijce, jak jest to przy drewnianej lub plastikowej. I trzeba pamiętać, że linijka aluminiowa jest zbudowana z miękkiego materiału, więc będą nierówności po użyciu nożyka. 


Ostrze 15 c na uchwycie do skalpela. Mozna zakupić kilka uchwytów i różne ostrza, ponieważ są wąskie, długie, małe, duże
itd.
Moja technika cięcią jest prosta,  wszystkie długie linie tnę przy linijce, krótkie linie staram się ciąć od ręki. To jest dobre ćwiczenie dla dzieci i młodych osób, ćwiczy koncentracje i pewność ruchu ręki. Dodatkowo nie tracimy czasu, na przekładanie i przypasowywanie linijki do elementu wycinanego. Więc zyskujemy dodatkowy czas. Jeszcze jedno co stosuję, to przy wycinaniu zakładek do klejenia ( ząbki na zdjęciu) nacięcia robię np. od lewej do prawej. Ponieważ, nie zmieniamy w danej chwili położenia wycinanego elementu. Nie ryzykujemy niepotrzebnych zagięć kartonu. Później to widać na modelu. Dodatkowo nasze oko i mózg nie jest rozpraszane, może się skoncentrować na danej czynności.


Przy jakiej kolwiek czynności w życiu  jest bardzo ważne nastawienie naszej świadomości, że to co robię, to wykonuje jak najlepiej i mam z tego dużo frajdy. 


Tutaj elementy, które potrzebne są do sklejenia kosmicznego statku.

Przy okazji, czy wiecie, że:

1. Mózg posiada 100 MLR neuronów, każdy neuron jest w stanie stworzyć
    10 000 połączeń.

2. Mózg to 2% masy ciała, gdzie pobiera 25% energi wytwarzanej przez nasz       organizm. 

3. 80% mózgu to woda 

4. Mózg działa na impulsach elektrycznych i procesach chemicznych.
5. Mózg w czasie snu wytważa 25 Wattów energi

6.Używamy całego mózgu, inne teorie to mity.

7. Mózg nie czuje bólu.

8. Mózg regeneruje się całe życie.

9. Neurony przesyłają 100 MB/s informacji na sekundę.

10. Tracąc część mózgu, inna częśc mózgu przejmuje funkcje.
























Elementy po uformowaniu do klejenia.
  Przy formowaniu elementów dobrze często przymierzać części. Najlepiej tak uformować, aby bez klejenia dobrze pasowały do siebie. Tak utworzone elementy nie będą potrzebować dużo kleju. 


    Tak model wygląda po złożeniu na sucho. Teraz wystarczy w odpowiednich miejscach dodać klej.